به راهکارهای زیر برای تعمیر مشکلات برقی خودرو توسط امداد خودرو دقت کنید

امداد خودرو دارای خودروهای مخصوص و تعمیر کاران مجرب برای تعمیر مشکلات خودروی شما است. در ادامه مقاله با برخی از راهکارهای امداد خودرو برای تعمیر و حل مشکلات برقی خودروهای مختلف بیشتر آشنا خواهید شد.

1-با یک باتری مرده خودرو را استارت نزنید

اگر بعد از استارت زدن موتور و چراغ روشن نشد، احتمالا باطری خودرو از کار افتاده است. امداد خودرو ابتدا با اتصال کابل‌های سر باطری قطب مثبت (+) و سپس سر باطری قطب منفی (-) باطری را روشن می‌کند. سپس کابل‌ها را به باطری خودروی خود متصل می‌کند.

• بعد از اینکه خودروی امداد خودرو باطری را برای چند لحظه شارژ کرد، دوباره استارت بزنید تا خودروی شما روشن شود.

• حتما به دنبال علت اینکه باطری مرده است یا نه، باشید. اگر چراغ روشن شد، دیگر تعمیرات لازم نیست. اگر روشن نشد، حتما به دنبال راه حل دیگر باشید.

2-تعویض باطری توسط امداد خودرو

اگر باطری خودروی شما بارها و بارها تا مرز از بین رفتن رفته، یا مدت طولانی استفاده نشده، به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد. برای شل کردن پیچ نگهدارنده باطری در محل، تعمیرکار امداد خودرو از آچار یا سوکت به اندازه مناسب استفاده می‌ کند، پیچ‌های نگهدارنده سر باطری‌های مثبت (+) و منفی (-) را در محل ثابت نگه می‌ دارد.

• تعمیرکار امداد خودرو پس از درآوردن کابل‌ها از سر باطری‌ها، آن را به طرف بالا می‌ کشد تا از کاپوت خودرو خارج شود.

پیشگیری از سرقت خودرو
بیشتر بخوانید

• بعد باطری جدید را در سینی آن قرار داده و با استفاده از پیچ محکم آن را ایمن می‌ کند. در نهایت کابل‌ ها را روی سر باطری‌ ها قرار داده و آنها را محکم می بندد.

3- تعویض شمع های جدید‌ خودرو

تعمیرکار امداد خودرو باید تقریبا هر 50.000 کیلومتر یا هر زمان که به نظر می رسد آسیب دیده یا سوخته، شمع‌ را تعویض نماید. این تعمیرکار وایر شمع را از شمع جدا می‌کند، سپس از سوکت شمع برای شل کردن و جدا کردن وایر قدیمی استفاده می‌ کند. یک ابزار مخصوص را در فضای بین شمع جدید و الکترود آن قرار داده و آن را می‌چرخاند. سپس شمع را وارد کرده و با استفاده از سوکت شمع آن را محکم می‌کند.

• تعمیرکار امداد خودرو بدون نیاز به دفترچه راهنمای خودرو، می‌تواند با ابزارهای مخصوص خود این کار را انجام دهد.

تعمیر مشکلات برقی خودرو

4-تعمیر یا تعویض وایرهای شمع خودرو 

تعمیرکار امداد خودرو همزمان با تغییر شمع‌های خودروی شما کار تغییر وایرهای شمع را هم انجام می‌ دهند. پس از جدا کردن وایر از شمع، از سیم پیچ احتراق این کار را باید انجام دهد. سپس وایر جدید را به سیم پیچ و سپس به شمع وصل خواهد کرد

• مطمئن شوید که هر وایر شمع جدید حتما به همان سیم پیچ و سیم پیچ قدیمی وصل شود، در غیر این صورت موتور به درستی کار نخواهد کرد.

5-فیوزها را جدا کنید.

اگر وسیله برقی خودرو در حین کار متوقف شود، احتمالاً دلیل آن از کار افتادن فیوز می باشد. تعمیرکار امداد خودرو پس از پیدا کردن جعبه فیوز  آن را با یک انبر دست جدا کرده و برای عیب یابی آن را  بررسی کنید.

سیستم تعلیق خودرو
بیشتر بخوانید

• بیشتر فیوزها شفاف هستند، بنابراین می‌ توانید ببینید که اتصال داخل خراب یا سوخته است.

• به جای فیوزهای خراب، فیوز جدیدی را نصب نمایید.